מנהל המכון ר' יעקב בובליל

מנהל המכון ר' יעקב בובליל

המכון להידור והפצת "אור החיים" הוקם בשנת תש"ס (2000) בעיר התורה בני ברק, היה זה בזמן שמנהל המכון ר' יעקב בובליל למד בישיבת "נתיבות עולם", בשיעורו הקבוע של הרה"ג רבי אליהו אור שליט"א.

החיבור הראשון שיצא לאור מטעם המכון היה חוברת של 100 עמודים ובה הסבר על 42 הפירושים שכתב רבי חיים בן עטר על הפסוק הראשון בפרשת בחוקותי. החוברת "42 הפירושים" התקבלה באהדה והתלהבות רבה, ותוך זמן קצר הפכה ל"רב מכר" ונדפסה ב-5 מהדורות נוספות. כיום, ניתן להוריד את החוברת (בחינם) בפורמט PDF מקישור זה.

בשנת תשס"ב עבר המכון למשכנו הקבוע במושב קוממיות, ומשם התרחבה הפעילות בכמה מישורים, בהוצאת חיבורים ופרסומים נוספים לזיכוי הרבים (החיבור השני "22 פירושי בראשית" יצא לאור בשנת תשס"ח) כמו גם בהקמת שיעורי תורה ביישובי הסביבה ובהוצאה לאור של העלון השבועי המפורסם: "הנר המערבי" על "אור החיים".

גולת הכותרת של עבודת חברי המכון במשך כל השנים, מאז הקמתו, הייתה – שחזור "מהדורת ונציה" האגדית, המהדורה הראשונה של ספר "אור החיים" שיצאה לאור בחיי רבנו בשנת תק"ב (1742).

בעידודם והכוונתם של גדולי ישראל ערכנו במשך מספר שנים מחקר מקיף ובדיקות מעמיקות על התקופה שבה פורסם הספר, על מחבר הספר רבי חיים בן עטר ובעיקר ערכנו השוואה מדוקדקת מאוד בין "מהדורת ונציה" המקורית לבין כ-20 דפוסים של הספר שיצאו לאור ב-30 השנים האחרונות במטרה לברר מקחו של הצדיק ולהעמיד את דברי קודשו על דיוקם.

ממצאים חשובים מאוד נתגלו לנו במהלך העבודה, אשר אותם אנו מביאים לביטוי במהדורה המחודשת שאנו מוציאים לאור, "מהדורת ונציה" תש"פ.

כיום, לאחר השקעה עצומה ועבודת צוות מקיפה, הגיענו ברוך השם לשלב ההפצה.

אנו פונים אליכם בקריאה של חיבה לקחת חלק בהפצת הספר ולהזמין את 'אור החיים' (המקורי) אל ביתכם.

להזמנת הספר